87 000,00 €
Cena: 87 000,00 €
Ponuka je od: Vlastník
Typ ponuky: Predaj
Popis nehnuteľnosti
Predám staršiu (v osemdesiatych rokoch zrekonštruovanú) drevenicu v Liptovskej Lúžnej (neďaleko Donovalov). Drevenica má veľkú presklenú verandu využívanú ako vstupnú chodbu, prípadne sa dá využiť na príjemné posedenie. Na prízemí sa nachádza kuchyňa s klasickým šporákom na tuhé palivo, ale aj s prípravou na elektrický šporák (380V), miestnosť vedľa kuchyne, ktorá bola v minulosti využívaná ako spálňa, momentálne ako veľká komora, kúpeľňa s WC a vaňou, a jedna veľká obývacia miestnosť s krbom. Prízemie a poschodie sú spojené točitým dreveným schodiskom. Na poschodí sa nachádzajú 2 veľké spálne s balkónmi a malými pieckami. Strecha je plechová, v celom dome okrem kúpeľne sú drevené podlahy, steny sú zvnútra omietnuté. Drevenica o rozlohe cca 110 m2 sa nachádza na veľkom(1710 m2)zväčša rovinatom pozemku. Skladá sa z 1032 m2 vedených ako zastavaná plocha a 678m2 vedených ako záhrada. Je v súkromnom vlastníctve a vysporiadaný, čo v tejto lokalite nie je bežné. Nachádza sa na konci tichej malej uličky v strednej časti dediny, má len jedného blízkeho suseda, takže poskytuje veľké súkromie. Na pozemku sú aj ovocné stromy (treba ich orezať a zaštepiť), staré humno vhodné najviac na uskladňovanie vecí, či dreva. Popri pozemku tečie malý potôčik.
Poloha je výhodná aj z hľadiska dostupnosti potravín, kostola, zastávky SAD, ambulancie lekára, obecného úradu či pošty, ktoré sú od drevenice vzdialené cca 10 minút chôdze, škola a škôlka cca 15 min. chôdze. Odpad je momentálne riešený žumpou, avšak v dedine práve zavádzajú kanalizáciu. Príjazdová cesta je asfaltová. Drevenica má zavedenú vodu z obecného vodovodu, el. energiu (220/380) - pričom v celom dome boli menené rozvody pred dvoma rokmi. Drevenica je na pevnom kamennom základe, čiastočne zrekonštruovaná, no najmä kúpeľňu a kuchyňu je vhodné dorobiť.
Je obývaná, no dá sa využívať aj ako chata.
Dedina Liptovská Lúžna sa nachádza priamo pod Nízkymi Tatrami a blízko Veľkej Fatry, takže poskytuje veľa možností na turistiku. V obci sa konajú početné kultúrne i športové podujatia, je tu rozvinuté salašníctvo. Blízkosť zdravotného strediska v Liptovskej Osade je cca 3 km, lyžiarske stredisko Donovaly cca 18 km, okresné mesto Ružomberok cca 20 km, termálne kúpalisko Bešeňová cca 30 km. Neprajeme si, aby nás kontaktovali realitné kancelárie. Ďakujeme za pochopenie.
Ďalšie foto na požiadanie.
Liptovská Lúžna 644